Традиції українського весілля

       Традиції українського весілля сягають корінням у далеку давнину, але зараз Ольга Токар поєднала кращі весільні традиції та професійний підхід до проведення свят у сучасному сценарії українського весілля. Які переваги має сценарій українського весілля під керівництвом Ольги Токар?

Весільні обряди
 • весілля завжди будується на кращих українських традиціях, сценарій передбачає різноманітні весільні обряди;
 • ведення весілля тільки українською мовою, що цілком закономірно.
 • красиві і дорогі українські домоткані і стилізовані українські костюми;
 • весільні пісні - від сумних до найвеселіших;
 • потужна і якісна звукова апаратура, добре підібрані дискотеки;
 • оформлення весільної зали українським декором (тин, рушники, соняшники і тому подібне);
 • професійна і злагоджена робота команди тамади, артистів, звукооператора;
 • іскрометний гумор, тонка імпровізація, вміння знаходити спільну мову практично з будь-якою аудиторією;
 • українські конкурси ("Ліплення вареників", "Сімейні обов'язки", "У куми Солохи" і багато інших), а також конкурси сучасні та незвичайні ("Збудуємо будинок молодятам" "Мумія" "Танці з зірками", "Караоке на Майдані") , весільні лотереї, розіграші;
 • костюмоване пісенне шоу в особі артистів Театру Пісні «Джерела», а також жартівлива українська музика, яка виконується  на колоритних українських інструментах (замість ресторанної самодіяльності) та  багато іншого.

  Українське весілля - це досить нове явище. Тамада Ольга Токар - одна з небагатьох професійних ведучих, які знають, що таке українські весільні обряди. Вище наведені основні правила в роботі Ольги, завдяки яким Ваше весілля по праву буде називатися -  Українське весілля.
 • Весільні обряди

         Тут представлені весільні обряди й весільні традиції, що проводяться на українському весіллі в наш час і які формувалися багатьма сторіччями. Найчастіше весільні обряди для нас - це викуп нареченої, обряд "Чоботи". Але ж є й інші весільні обряди, що мають свій зміст і призначення на українському весіллі.
        Зараз, в наші дні весільні обряди і традиції не втратили свого значення, а навпаки, допомагають відчути  єднання двох люблячих сердець. Весільні обряди, а також весільні традиції - мабуть це і є справжнє українське весілля

        Відкриває розділ "Українські весільні обряди" відеоролик, на якому знято весільний обряд зустрічі молодят. Ольга Токар провела його на Співочому полі  в Києві, де проходила 55-та ювілейна виставка квітів. Відео зроблено без монтажу і технічних хитрощів: коли, наприклад,  перестає працювати мікрофон або раптом з'ясовується, що немає короваю - видно, що у всіх випадкових нестиковках Ольга добре справляється з ситуацією.
        На обряді був присутній (і навіть трохи брав участь) перший заступник голови КМДА Олександр Попов.

                                             Обряд зустрічі молодят. Він включає в себе кілька урочистих моментів: зустріч молодят,  благословення молодих короваєм, тощо.

       Обряд  породичання. Беруть участь батьки та молодята. Обряд символізує єднання двох родин за допомогою обрядових слів.

       Обряд «Чоботи». Головні дійові особи теща і зять. У жартівливій  обрядовій формі зять обдаровує тещу чоботами, щоб теща віддала йому дочку і була до нього більш прихильною.

       Обряд покривання молодої. Беруть участь наречена, наречений, свекруха і незаміжні дівчата. З недавніх часів фата, весільний букет і підв'язка, стали в Україні магічними символами.
       У обряді покривання молодої, свекруха знімає з нареченої фату і одягає хустку, таким чином наречена вважається вже не дівчиною, а жінкою. Потім всі незаміжні дівчата водять хоровод навколо нареченої, а наречена по черзі запрошує кожну з подружок, приміряючи на неї фату. У цей час, звичайно, звучить українська народна пісня «Горіла сосна, палала».
       Після цього, дівчата шикуються в ряд і ловлять весільний букет - за сучасними віруваннями, хто з них спіймає квіти, той незабаром знайде сімейне щастя.

      Обряд передачі сімейного вогню. У цьому обряді батьки передають тепло свого вогнища дітям. До кінця вечора перед проводами молодих, батьки запалюють від кожної сім'ї по свічці і свічку молодих, промовляючи благословення.

       Викуп нареченої. Традиція викупу нареченої давня, як сам шлюбний ритуал. На сучасному весіллі викуп нареченої - всього лише гра, однак, колись цей обряд мав дуже серйозний підтекст. Наші предки, побоюючись кровозмішення, вибирали для молодої людини наречену серед дівчат іншого племені і дістати її можна було шляхом або військових дій, або тривалих і непростих переговорів. Сьогодні шлях нареченого до нареченої вже не настільки тернистий, проте звичай викуповувати наречену дійшов до наших днів.
       Власне з цього звичаю і починається сучасне весілля. Викуп нареченої парубок здійснює не поодинці, а разом з друзями та супроводжується конкурсами, загадками і жартівливими завданнями для нареченого.
       Чим же викуповують наречену? Зазвичай квітами і солодощами, хоча на деяких весіллях, як і раніше прийнято викуповувати наречену грошима.